Życzenia wakacyjne i informacja od KIK Gorzów

przez | 22 czerwca, 2021

Uprzejmie informuję, że na zebraniu otwartym ustalono  datę Walnego  Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego na sobotę  09.10.2021 r. o godz. 11.00 w salce Klubu ul. Obotrycka 10.  Proszę wszystkich członków Klubu Inteligencji Katolickiej w Gorzowie Wlkp. o przeznaczenie w tym dniu trochę czasu.
  Na czas wakacji serdeczne życzenia dobrego i bezpiecznego wypoczynku!
Na ten trudny czas po pandemiczny przesyłam słowa Matki Elżbiety Róży Czackiej i ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, aktualne także dzisiaj, którzy zostaną beatyfikowani  już we wrześniu:

„Bądźcie odpowiedzialni za ład społeczny i moralny, ład myśli i uczuć, odpowiedzialni za przyjęte na siebie obowiązki, za miejsce, jakie zajmujecie w Ojczyźnie, narodzie, w państwie, w życiu zawodowym. A narodowi potrzeba wielkości. Nie myślcie, że naród może wypełnić swoje zadanie tylko za pomocą ludzi bez wyrazu, którzy żyją byle jak, aby przeżyć, aby jakoś się odkuć, aby wykręcić się tanim kosztem; dzisiaj na uczelni profesorowi, a jutro na urzędzie czy stanowisku podjętym obowiązkom. Łatwizna życiowa jest największym wrogiem współczesnej Polski. Nie tylko niekompetencje, ale i nieuczciwość ludzi kompetentnych, wykształconych, znających swoje zadania, nawet dobrze uposażonych, może doprowadzić do straszliwej katastrofy naszej Ojczyzny” (Stefan Wyszyński)

„Podstawą każdego życia uczciwego, szlachetnego, a tym bardziej pobożnego, musi być prawda. Tam, gdzie prawda jest, jest pokora” (Elżbieta Róża Czacka).

Do ponownego zobaczenia po wakacjach!

W imieniu Zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej
Stanisław Księżniakiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *